Mutfak Tezgahı Boyama

Mutfak tezgahı sürekli su alan ve yaşam alanlarda aktif bir şekilde kullanılan dekorasyon ürünleri içerisindedir. Mutfak tezgahı boya dekorasyonu mutfak stili ve evinizin diğer alanlara için oldukça önem arz etmektedir.

Mutfak tezgahını boyamadan önce hangi çeşit boya ile boyayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. İnorganik yağlı boyalar ve tebeşir boyalar içerdiği zararlı kimyasallar sebebiyle mutfak tezgahı boya çeşitlerine çok uygun degildir. En iyi mutfak tezgahı boyası su bazlı akrilik boya çeşitleridir.

Bianca Stella Su bazlı akrilik boya çeşitleri ile ahşap yüzeyler, fayanslar, petek, radyatörleri, havlupan, mutfak dolabı, banyo, seramik, mobilya, kapı ve pencere, parke, beyaz eşya,  ahşap desen uygulaması, pvc, metal, merdiven gibi birçok alanı gönül rahatlığı ile boyayabilirsiniz. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen Bianca Stella Su bazlı akrilik boyalar hem iç mekan hemde dış mekanlar için tasarlanmıştır. Diğer boya çeşitlerinden ekonomik olup günümüzde en sık tercih edilen su bazlı akrilik boya çeşitleri içerisindedir.  Akrilik boya çeşitleri ile istediğiniz granit, mermer, fayans, çimstone, laminat, masif, ahşap yüzey alanlarını dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Boyamak İçin Kullanılacak Malzemeler Nelerdir?
Su bazlı akrilik boya
Moher rulo
Kadife rulo
Dar alanlar için ipek fırça
Vernik
Boya kabı
Gözlük
Maske
Eldiven
Zımpara kağıdı
Koruyucu örtü
Diğer yüzey alanları için şilte
Akrilik boyalar organik olarak suda çözündüğü için yağlı boyalara göre daha avantajlıdır. Akrilik boyalar piğmentleri yüksek uzun yıllar döküntü, çatlama, soyulma yapmayan kokusuz ve hijyenik boyalar içerisindedir. Mutfak tezghanızı Bianca Stella Maximo yeni nesil solvent bazlı sıvı cam seffaf koruyucu boya ile boyayıp, yüzeye zarar vermeden ekonomik koşullarla mutfak dekorasyonu dizaynınızı kendi istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Mutfak tezgahı boyama işlemi için alanı bir bezle iyice temizleyin. Boyamaya başlamadan önce yüzeye astar çekebilirsiniz. Boyama işleminde kadife rulo yardımı yaparak boyayı iyice yayınız.

Maximo su bazlı boyanın yüksek verimliliği sayesinde 4-6 m2 alan için tek kat uygulama yapmanız yeterlidir. Boyama işlemi için boyayı iyice karıştırın ve uygulayın, 2,3 saat bekleyin. Mutfak dekorasyonunuzda ahşap desen stili yaratmak istiyorsanız 2.kat Stella boya uygulamasından 3 saat sonra ahşap görünüm boyası olan akrilik boya ile uygulamayı tamamlayıp 24 saat bekleyin. Boya işleminden 1 gün sonra tezgahı dikkatlice kullanmaya başlayabilirsiniz. 7 gün sonra mutfak tezgahının üzerini kimyasal temizleyiciler ile kullanmaya başlayabilirsiniz

ÖncekiKapı ve Pencere Boyama
SonrakiAkrilik Boya Nedir?
Yorum Yazın