Kapı ve Pencere Boyama

Yaşam alanlarında bütüncül dekorasyon bakış açısını zenginleştirecek olan kapı ve pencere boyama işlemleri ile evinizi veya ofisinizi basit boyama teknikleri ile hayalinizdeki tasarım inşasına dönüştürebilirsiniz.

Kapı ve pencere boyama işlemleri evinizin iç tasarım kapı ve pencere modellerine göre farklılık göstermektedir.  Günlük hayatta hem işlevsel hem de fonksiyonel olan kapı ve pencere gibi tamamlayıcı dekorasyon araçları yaşam alanlarındaki işlevsel ve fonksiyonel parçalar içerisindedir.  Uzun süre dayanıklı olan kapı ve pencere yüzeylerinin rengi belirli bir zaman diliminden sonra solmaya, kirlenmeye, soyulmaya meyilli hassas yüzey alanları içerisindedir. Hal böyle olunca akla kapı ve pencere boyanır mı? Sorusu geliyor.

Evet kapı ve pencerelerinizi kendi yöntemleriniz ve zevkleriniz ile akrilik boyaların renk kartela şemasından istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Dış kapınızı renkli tasarım ve görsel şölenler ile süsleyip, çılgın şekil tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz. İç dekorasyonda kullanılan kapı ve pencereleriniz için ikil renk tonları, geometrik şekil, figürler, sayılar gibi unsurlara yer vererek evinizin iç dekorasyon renklerini değiştirerek psikolojik olarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Yeniliğin getirdiği pozitif enerji ile kendi boya tasarımlarınıza farklılık ve estetik görünüm kazandırabilirsiniz.

Amerikan kapı, plastik kapı, ahşap kapı, panel kapı gibi birden farklı malzemeden üretilmiş kapı dekorasyon modelleri bulunmaktadır. Yaşam alanlarınızda ahşap, amerikan, panel, plastik maddelerinden oluşan oda kapısına sahipseniz su bazlı akrilik boyalar ile evinizin iç tasarımındaki kapı ve pencerelerinizi gönül rahatlığı ile boyayabilirsiniz. Bianca Stella Su Bazlı Saf akrilik boya çeşitleri ile evinizin içerisindeki iç tasarım eşyalarının hepsini uygun koşullar altında boyayabilirsiniz. Bianca Stella Su bazlı saf akrilik boyalar koku, kabarma, yırtılma, kopma gibi işlemlere oldukça dayanıklıdır. Diğer boya çeşitlerine göre ekonomik koşullar ve avantajlı durumlar sağlamaktadır.

Kapı ve Pencere Boyanırken Kullanılacak Boya Malzemeleri Nelerdir?
Zımpara kağıdı
Astar
Solvent koruyucu
Gözlük
Akrilik boya
Maske
Eldiven
Astar
Koruyucu örtü
Yüz koruyucu gözlük
Vernik
Moher veya kadife rulo fırça
Pencere köşeleri için İpek fırça
Boya kabı
Diğer yüzey alanlarını korumak için Şilte
Ahşap kapı ve pencerelerinizi boyamak için Stella Su Bazlı akrilik ahşap renk kartelasından iç tasarım dizaynınıza en uygun kapı boya renklerini seçebilirsiniz. Kapı ve Pencere boyama işlemine başlamadan önce ahşap kapı ve pencereleriniz için yüzey alanını iyice temizleyiniz. Üzerinde kalkan dökülen mobilya parçaları var ise zımparalama ve astarlama işlemini yapınız. Bianca Stella Su Bazlı akrilik boyayı derin bir kaba koyup homojen hale gelene kadar karıştırınız. Kapı ve pencereleriniz için yukardan aşağıya dikey olarak fırçayı iyi kullanınız.

Kapılarınızı boyarken kadife vernik rulo, pencerelerinizi boyarken ipek fırça malzemelerinden yararlanınız. Bianca Stella Su Bazlı akrilik boyanın 1 litresi 10-12 m2 alanı çift kat boyayabilirsiniz. Kapı ve pencere boyama uygulama işleminde koruyucu sıvı cam uygulamasına gerek yoktur. Kapı ve pencerelerinizi boyadıktan sonra su ile temas ettirmemelisiniz. 2 gün boyunca kapı ve pencerelerinizi kullanmayınız. Boyanılan dekorasyon eşyalarının suya maruz kalmadığından emin olun. ilk 7 gün boyunca zararlı kimyasal temizleyiciler, domestos, dezenfektanlar kesinlikle kullanmayınız.

ÖncekiMobilya Boyama
SonrakiMutfak Tezgahı Boyama
Yorum Yazın