Mutfak Tezgahı Nasıl Boyanır? Tezgah Boyama Nasıl Yapılır

Tasarruf etmek isteyenler için: Mutfak Tezgahı Nasıl Boyanır ve Değişmeden Nasıl Tekrar Kullanılır. Eskiyen veya rengi solan mutfak tezgahlarını nasıl yeniden kullanmak için değiştirmeden tasarruf etmek için onarabiliriz.

Eskiyen veya rengi solan mutfak tezgahlarını nasıl yeniden kullanmak için değiştirmeden tasarruf etmek için onarabiliriz. İşte tamda bu anlamda su bazlı akrilik boya en etkili çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Renk değişimi veya eskiyen mutfak tezgahını değiştirmek veya onarmak için karar kıldığınızda, ekonomik bir çözüm arıyorsanız? mutfak tezgahı boyama çözümünü önerebiliriz. Peki, mutfak tezgahını yenilemeye ihtiyaç duydunuz, nasıl bir yol izlemelisiniz? İşte, bu makalede eski mutfak tezgahı yenileme fikirleri ile tasarruflu bir yöntem arayan kullanıcılara yardımcı olmaya çalışacağız.

Mutfak Tezgahı Nasıl Boyanır? Mutfak Tezgahı Boyama Size Avantaj Olarak Neler Sunar?
Kendimizi en huzurlu hissettiğimiz yerler kesinlikle evlerimizdir; özellikle ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği yerlerden biri ise mutfaklarıdır. Hepimiz bunun doğru olduğunu ve kesinlikle aksini düşünmediğimizi biliyoruz. Bu sebeple küçük dokunuşlarla mutfağımızı daha şık daha pozitif hale getirmek istemekteyiz. Fakat kökten değişiklik istediğimizde hem zamandan hem de maddi açıdan müsait olmayabiliriz. Şöyle açıklamak gerekirse mutfak tezgahı ile ilgili renk veya çatlak kırık gibi sebeplerden dolayı değişime karar verdiniz, bu sizin için bir hafta tadilat içinde mutfağınızı kullanamayacak duruma getirir ve aynı zamanda değişim sizin için bir bütçe gerektirir.  

Zaman ve bütçe sıkıntınız varsa “Mutfak tezgahı nasıl yenilenir?” ona değinmeye başlayalım. Tezgah boyama size zamandan ve maddiyattan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.


Peki Mutfak Tezgahı Nasıl Boyanır?
Mermer, Granit, plastik veya ahşap farketmeksizin, … Tezgahta kullanılan madde ne olursa olsun tezgah boyama ile tezgahınızı yenilemeniz mümkün!

Tezgah Boyamada İhtiyacınız Olan Malzemeler Nelerdir?
Su Bazlı Akrilik Boya,
Akrilik Boya Rulosu,
Kenar fırçası,
Boya tavası,
Maskeleme için kağıt bant,
Boya Koruyucu örtü,
Cila. Bu malzemelere sahip olduktan sonra tezgah boyama işlemine başlayabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Nasıl Boyanır?
İlk olarak yapmanız gereken mutfak tezgahını iyice silerek yağ ve kirlerden arındırıp temizlemeniz gerekir. Tezgahı temizledikten sonra kırık çatlak gibi yerler varsa akrilik macun ile doldurup kurumaya bırakmalısınız. 3-4 Saat kurduktan sonra ince bir zımpara yardımı ile pürüzsüz bir hal alması için zımpara işlemi uygulanması gerekir. Sonrasında temiz nemli bir bez ile tozunu alıp sonra kuru bir bez ile iyice kurutmalısınız.

Boya gelmesini istemediğiniz alanları (dolap kapakları, duvar fayansları vb. ) gibi yerleri maskeleme bandıyla bantlayıp, zemine boya gelebileceğini düşünerek koruyucu örtü serip, zeminlerin boyanmasını engelleyebilirsiniz.

Peki bu süreçte en iyi verimi almak için hangi “Mutfak tezgah boyası kullanılır?” sorusunun cevabını merak ediyor olmanız normaldır. Hemen söyleyelim: Tezgah boyama işlemi için su bazlı, Bianca Stella boyalarını tercih etmeniz sizi yanıltmayacaktır. Mutfak tezgahları su ile çok maruz kaldığı için iki kat kullanımda inanılmaz derecede kaliteli bir sonuç verecek olan Bianca Stella akrilik boya yorumları çok iyi boyalar arasındadır.

Mutfak dekorasyonunuza ve renk zevkinize uyumlu bir şekilde seçtiğiniz Bianca Stella tezgah boyasını bir uygulama için ayarlayıp iyice karıştırdıktan sonra, boya tavasına alabilirsiniz.

Boyayı, ruloya iyice yedirdikten sonra boya fazlasını, boya tavasına aktarabilirsiniz. Rulo yada fırçada fazla boya olursa, yanlış ve dalgalı bir şekilde boya yapmanıza sebep olabilir.

Rulo ile boyama yapmakta zorlandığınız kenar ve köşeleri, kestirme fırçası ile kolayca boyayabilirsiniz.
Birinci kat boyayı uyguladıktan sonra tezgah kuruma için 3-4 gün bekletilmelidir. Ardından ikinci kat boya uygulamasına geçebilirsiniz.

İkinci kat boya uygulaması yapıldıktan sonra kuruma ve sağlamlaşma için 3-4 gün bekletilmelidir. Son olarak da suya dayanıklı akrilik cila uygulaması yaparak işlemi sonlandırmış olursunuz.

ÖncekiAkrilik Boya ile Ahşap Merdiven Boyama
SonrakiMutfak tezgahı boyanır mı?
Yorum Yazın